Seguiment des de Torí, amb Enric Ribó:  Totes les notícies  -  Vídeos  -  El quadre  -  Els equips  -  Curiositats  -  La ciutat

Els equips

Besiktas CT

#

Nom

Alçada

Pos.

5

Erkan Veyseloglu

200

F

6

Preston Shumpert

198

F

7

Cevher Ozer

205

F

9

Christian Dalmau

194

G

10

Sandro Nicevic

210

C

11

Onur Aydin

203

F

14

Kaya Peker

208

C

18

Predrag Drobnjak

213

C

22

Rick Apodaca

192

G

32

Sinan Guler

192

G

41

Mehmet Yagmur

188

G

54

Kerem Ozkan

198

F

Entrenador: Ergin Ataman

Trajectòria en aquesta Uleb:
- 1er del grup B (10-0)
- 16ens: eliminen al Hapoel Jerusalem
- 8ens: elmininen al Red Star

Màxim anotador: Peter Schumpter (17,1)
Màxim rebotejador: Kaya Peker (6,6)
Màxim valorat: Peter Schumpert (18,1)



Galatasaray CC

4

Erdem Turetken

199

F

5

Robert Hite

188

G

6

Ismet Hacioglu

186

G

7

Mehmet Tufan Ersoz

197

F

8

Charles Gaines

203

F

9

Chris Owens

203

F

10

Murat Kaya

195

F

11

Fatih Solak

213

C

12

Huseyin Besok

212

C

14

Altay Ozurganci

195

G

15

Cemal Nalga

208

C

17

Dee Brown

185

G

18

Cenk Akyol

200

F

20

Cuneyt Erden

185

G

35

Britton Johnsen

206

F

Entrenador: Murat Ozyer

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 2on del grup C (7-3)
- 16ens: eliminen al Asvel Bàsquet
- 8ens: elmininen al

Màxim anotador: Daniel Brown (16,1)Màxim rebotejador: Charles Gaines(7,3)Màxim valorat: Daniel Brown (16,8)



DKV Joventut

#

Nom

Alçada

Pos.

00

Demond Mallet

186

G

4

Pau Ribas

190

G

5

Rudy Fernandez

196

G

9

Ricky Rubio

192

G

11

Lubos Barton

200

F

12

Josep Franch

176

G

14

Jan-Hendrick Jagla

213

C

15

Petar Popovic

215

C

16

Edu Hernandez-Sonseca

212

C

18

Ferran Laviña

192

G

19

Pere Tomas

202

F

21

Dmitri Flis

203

F

22

Jerome Moiso

208

C

Entrenador: Aito Garcia Reneses

Trajectòria en aquesta Uleb:
- 1er del grup A (9-1)
- 16ens: eliminen al Swans Gmunden
- 8ens: elmininen al Khimki

Màxim anotador: Rudy Fernandez (15)Màxim rebotejador: Jan Hendrick Jagla (6,6)
Màxim valorat: Rudy Fernandez (19,6)



Pamesa
València

4

Albert Oliver

187

G

5

Ruben Douglas

193

F

6

Bozhidar Avramov

195

G

9

Victor Claver

206

F

10

Shammond Williams

186

G

13

Albert Miralles

207

C

14

Vule Avdalovic

189

G

21

Fred House

193

F

24

Ruben Garces

206

C

31

Dejan Milojevic

201

F

33

Alex Urtasun

195

G

41

Mindaugas Timinskas

200

F

42

Stanko Barac

217

C

55

Claudio Fonseca

206

C

Entrenador: Fotis Katsikaris

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 1er del grup D (8-2)
- 16ens: eliminen al Panionios
- 8ens: elmininen al KK Zadar

Màxim anotador: Ruben Douglas (16,1)
Màxim rebotejador: Dejan Milojevic (3.8)
Màxim valorat: Dejan Milojevic(16,6)

Dinamo de Moscou

#

Nom

Alçada

Pos.

6

Travis hansen

198

G

7

Dimitriy Khvostov

190

G

9

Petr Samoylenko

186

G

10

Sergey Bykov

190

G

12

Sergey Monya

202

F

13

Milos Vujanic

190

G

14

Dmitry Domani

200

G

15

Antonis Fotsis

209

F

17

Yuri Vasilyev

207

C

18

Ilya Syrovatko

212

C

25

Robertas Javtokas

210

C

31

Nenad Misanovic

217

C

44

Henry Domercant

193

G

45

Yaroslav Korolev

206

F

Entrenador: Svetislav Pesic

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 1er del grup F (8-2)
- 16ens: eliminen al Slask Wrokclaw
- 8ens: elmininen al Lukoil academic

Màxim anotador: Henry Domercant (21,3)
Màxim rebotejadorAntonis Fotsis (6,4)
Màxim valorat: Henry Domercant (21,7)



PGE Turow

4

Marko Scekic

207

F

6

Robert Skibniewski

182

G

7

Andres Rodriguez

182

G

8

Robert Witka

205

F

9

Slobodan Ljubotina

207

F

11

Vjekoslav Petrovic

193

G

12

David Logan

184

G

14

Dragisa Drobnjak

200

F

22

Thomas Kelati

195

G

23

Han Marin

200

F

24

Iwo Kitzinger

188

G

32

Harding Nana

203

F

51

Bartosz Bochno

188

G

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 1er del grup I (8-2)
- 16ens: eliminen al Nymburg
- 8ens: elmininen al Kyiv

Màxim anotador: David Logan (18,6)
Màxim rebotejador: Slobodna Ljubotina (5,4)
Màxim valorat: David Logan (13,6) 



Akasvayu
Girona

#

Nom

Alçada

Pos.

5

Branko Cvetkovic

200

F

8

Victor Sada

192

G

10

Arriel McDonald

189

G

11

Tomas Nagys

208

C

15

Erik Daniels

204

F

18

Roman Montañez

193

G

19

Fernando San Emeterio

198

F

33

Marc Gasol

215

C

44

Darryl Middleton

202

F

51

Maurice Whitfield

193

G

52

Pau Llinas

181

G

53

Albert Teruel

198

F

55

Ivan Radenovic

208

F

Entrenador: Pedro Martinez

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 1er del grup C (7-3)
- 16ens: eliminen al Elan Chalon
- 8ens: elmininen al Hemofarm

Màxim anotador: Marc Gasol (13.4)
Màxim rebotejador: Marc Gasol (5,4)
Màxim valorat: Marco Gasol (20,1)



Unics
Kazan

5

Evgeny Cherniavskyy

193

G

7

Darjus Lavrinovic

212

C

8

Pavel Sergeev

187

G

10

Nikolay Padius

197

G

15

Sergei Chikalkin

196

F

17

Marko Tusek

204

F

20

Dmitry Sokolov

214

C

21

Tariq Kirksay

198

F

23

Victor Keyru

200

F

24

Jerry McCullough

179

G

25

Alexey Zhukanenko

210

F

30

Dusko Savanovic

204

F

31

Virgil Stanescu

206

C

40

Nikita Kurbanov

202

F

Trajectoria en aquesta Uleb:
- 3er del grup I (5-5)
- 16ens: eliminen al Turk Telecom
- 8ens: elmininen al Artland Dragons

Màxim anotador: Darjius Lavrinovic (15,3)
Màxim rebotejadorTariq Kirksay (9,1)
Màxim valorat: Darjius Lavrinovic (21,6)